28 تیر 1403
رژیم گروه خونی

رژیم غذایی گروه خونی A مثبت

رژیم غذایی گروه خونی A مثبت

دکتر پیتر جی. دآدمو (Dr. Peter J. D’Adamo) که با استفاده مواد طبیعی به درمان بیماران می‌پردازد، رژیم غذایی براساس انواع گروه‌های خونی طراحی کرد که در کتابش با عنوان “غذای درست برای گروه خونی‌تان” شرح داده است. دآدمو فرض می‌کند که هر گروه خونی دارای خصوصیات ذاتی رمزگذاری شده‌ای هستند که در ژنتیکشان بوده و بر نوع رژیم غذایی مناسب هر فرد تأثیر می‌گذارد. براساس این نظریه، افراد با هر نوع گروه خونی – گروه‌های خونی A،B ، AB یا O – در رژیم غذایی‌های متنوعی بهترین عملکرد را دارند. با این حال، تحقیقاتی جهت حمایت از این نظریه وجود ندارد. در این مقاله درباره رژیم غذایی گروه خونی A مثبت خواهیم خواند.

فرضیه گروه خونی

دآدمو اظهار دارد که هر نوع گروه خونی، نشانه‌های متمایزی را برایتان فراهم می‌کند که براساس آن مشخص می‌شود اجدادتان چه نوع رژیم غذایی داشته‌آند و چه غذاهایی برایتان مفید است. این بدین معنی است که رژیم غذایی مغذی برای یک نوع گروه خونی ممکن است با رژیم غذایی دیگر انواع گروه‌ها، غذاهای متنوعی را داشته باشد. براساس نظریه دآدمو، با خوردن غذاهای مناسب براساس نوع گروه خونی‌تان می‌توانید سلامتی‌تان را افزایش داده و خطر ابتلا به بیماری‌ها را کاهش دهید. توصیه‌های دآدمو بدون توجه مثبت یا منفی بودن گروه خونی‌تان، یکسان هستند.

پیشنهاد رژیم غذایی گروه خونی A مثبت

دآدمو پیشنهاد می‌کند که همه افراد با گروه خونی A عمدتا رژیم غذایی گیاهخواری داشته باشند. بخش عمده این نوع رژیم غذایی شامل سبزیجات، میوه، غلات، حبوبات، دانه‌ها، لوبیا و دیگر حبوبات می‌باشد. البته این بدان معنا نیست که از مصرف گوشت باید به‌طور کامل پرهیز شود، بلکه باید بخش کوچکی از رژیم غذایی‌تان را تشکیل دهد. وی توصیه می‌کند که اگر افراد این نوع گروه خونی درصورتی که می‌خواهند گوشت و مرغ مصرف کنند، آن را به سه وعده در هفته محدود کنند. علاوه بر این، دآدمو اظهار می‌کند که افراد لبنیات و تخم‌مرغ را بیش از چهار وعده در هفته محدود نکنند.

غذاهای گروه خونی نوع A

در رژیم غذایی این نوع گروه خونی، صبحانه خوب وعده‌ای تلقی می‌شود که شامل غلات سبوس‌دار، نظیر بلغور جو دوسر همراه با مخلوطی از میوه‌های تازه باشد. تنقلات معمولی برای نوع A غذاهایی مانند میوه، آجیل، دانه‌ها، کیک‌های برنجی و کره بادام‌زمینی هستند. برای نهار، معمول است که سالادی سالم و با وعده‌ای بزرگ همراه مقدار زیادی سبزیجات تازه داشته باشیم. شام معمولی برای این نوع گروه خون، بروکلی بخارپز شده با پاستا و پنیر سویا می‌باشد که با سس pesto همراه شده است.

توصیه‌هایی برای همه انواع گروه خون

از آنجا که رژیم غذایی معمول در آمریکا مقادیر بالایی از سدیم، شکر اضافه، چربی اشباع‌شده و غذاهای فرآوری شده دارد، تقریبا تمام آمریکایی‌ها می‌توانند عادت‌های غذایی‌شان را بهبود بخشند. بدون در نظر گرفتن نوع گروه خونی‌تان، دآدمو نکاتی اساسی مرتبط با رژیم غذایی ارائه می‌دهد که هرکس می‌تواند از آن استفاده کند. او توصیه می‌کند که تا حد امکان غذاهای تازه، سالم و طبیعی را انتخاب کنید و مصرف غذاهای فرآوری شده را کاهش دهید. هم‌چنین توصیه می‌کند که زیاده‌روی در مصرف قهوه، الکل، شکلات را کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *