15 اسفند 1402
رژیم لاغری

دکتر رژیم لاغری خوب

آیا به دنبال دکتر رژیم لاغری خوب هستید؟ آیا دوست دارید به پیروی از برنامه غذایی ای بپردازید، که اصولی و مفیدباشد؟ همه ما دوست داریم وزن نرمال و متناسبی داشته باشیم. کم و بیش همگی در طول زندگی خود به دنبال رژیم هایی غذایی رفته ایم و تا حدودی انتظارمان را برآورده کرده اند. البته رسیدن به هدف وزن ایده آل، نیازمند پیروی از یک رژیم متعادل و مناسب است.

به نظر شما یک رژیم غذایی چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا نه تنها بتواند نیاز بدن ما را تامین کرده و بلکه کاهش وزن یا افزایش وزن را نیز تجربه کنیم؟ یک دکتر رژیم لاغری خوب چه مسائلی را باید مدنظر بگیرد تا کمترین آسیب را از رژیم گرفتن ببینیم.

رژیم غذایی تجویز شده توسط دکتر رژیم لاغری خوب

معمولا رژیم های غذایی های تجویز شده موقتی بوده و دارای اهداف کوتاه مدت با تاریخ مصرف معینی هستند. یک رژیم معمولا به گونه ای است که تا جایی ادامه پیدا می کند که به آنچه انتظار دارید می رسید و معمولا بعد از آن، اکثر افراد دوباره به روال عادی خود بر می گردید.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]بسیاری از پزشکان به دلیل ارائه برنامه های غذایی با دقت پایین، سبب اختلال در متابولیسم بدن می شوند که مشکلی جبران ناپذیر است.[/box]

بعضی از افراد فکر می کنند که اگر رژیم غذایی بگیرند به نوعی دچار محرومیت می شوند. بنابراین هنگامی که به نتیجه مورد نظر خود می رسند، تمایل دارند به عادت های قدیمی خود در نوع غذا خوردن و عدم تحرک باز گردند، بنابراین وزن آن ها مجددا زیاد می شود. یک دکتر رژیم لاغری خوب سعی می کند سبک زندگی تان را متعادل کند و پس از رسیدن به وزن ایده آل، برنامه ای برای حفظ و تثبیت آن ارائه دهد؛ خدماتی که کارشناسان و پزشکان تغذیه ما در رژیم غذایی ازشنبه ارائه می دهند.

یک رژیم غذایی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

شکی نیست که تغذیه مناسب برای سلامتی ما ضروری است. به همین دلیل جمله ای وجود دارد: “ما همان چیزی هستیم که می خوریم”. با این حال، با مقدار اطلاعات موجود به صورت آنلاین، تشخیص اینکه آیا این رژیم غذایی خوبی است، بسیار دشوار است.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]اگر به دنبال یک رژیم غذایی کاملا اختصاصی به همراه پشتیبانی و حامی در طول دوره هستید، میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://azshanbe.me/register/?method=6&utm_source=content&utm_medium=2353″ icon=”” target=”false” nofollow=”false”]دریافت رژیم اختصاصی[/button][/box]

علاوه بر این، صدها رژیم غذایی مضر را می توان به صورت آنلاین برای لاغری سریع تر یافت. به همین دلیل این مقاله از سایت از شنبه، به تعریف یک رژیم غذایی خوب و همچنین خصوصیات اصلی آن می پردازد. قبل از اینکه به این مسئله بپردازیم باید بدانیم دقیقا تغییر سبک زندگی چیست؟ عادات روزمره درست و اصولی چه ویژگی هایی دارد؟ با ما باشید.

تغییر سبک زندگی چیست؟

شما زمانی در پیروی از یک رژیم غذایی موفق خواهید بود که همراه با تغییر سبک زندگی اصولی و بهینه ای باشد.

تغییرات سبک زندگی موقتی نیستند و باید همیشه به آنها پایبند باشید. زمانی که شما سبک زندگی خود را تغییر می دهید به این دلیل نیست که هدفی را دارید که باید فوراً تحقق یابد بلکه هدف اصلی شما این است که با مراقبت از خود زندگی سالم تر و طولانی تری داشته باشید. بنابراین مانند یک زندانی دائم به فکر فرار کردن نمی باشید و همیشه در حال دیدن تصویری سالم و شاد در ایام پیری خود خواهید بود.

چگونه می توان یک رژیم غذایی سالم همراه با تغییر سبک زندگی داشت؟

ما با ارائه رژیم غذایی توسط کارشناسان مجرب و باتجربه در سایت از شنبه، به مراجعه کنندگان خود، نکاتی می آموزیم که با رعایت آن موارد یک رژیم غذایی سالم و متعادل همراه با تغییرات سبک زندگی خواهند داشت:

 • از کم شروع کنید. انتظار نداشته باشید که تغییرات بزرگ و شدیدی اتفاق افتد. هدف شما طولانی مدت است، بنابراین به بدن خود فرصت کافی بدهید تا با تغییراتی که ایجاد کرده اید تنظیم شود.
 • با یگی از دوستان یا حتی گروهی از دوستان این کار را انجام دهید. اگر شما توسط افرادی احاطه شده باشید که همان هدف شما را دارند، موفقیت در این امر غیرممکن نخواهد بود.
 • درخواست حمایت و کمک کنید. اگر قادر به تحقق اهداف خود نیستید، درخواست کمک از روانشناس را نیز مدنظر قرار دهید.

الان که این پیام رو می نویسم، یک هفته ای میشه که دوره رژیمم تموم شده. من سه دوره همراه تیم تغذیه ازشنبه بودم و در طول این مدت تونستم از وزن 108 کیلو، برسم به 93 کیلوگرم. دوره بسیار ساده و کم دردسر بود برای من و از هفته آینده هم دوره تثبیت من شروع میشه. مریم از مراجعین کلینیک ازشنبه گفته:

 

یک رژیم غذایی اصولی چه ویژگی هایی دارد؟

دریافت مواد مغذی مناسب و میزان مناسب کالری در یک رژیم غذایی به منظور ارتقای سلامتی و فعال بودن بدن از اهمیت بسیاری برخوردار است. بله، از دست دادن ناگهانی وزن می تواند بسیار هیجان انگیز باشد، اما آیا کاهش وزن ارزش بیمار شدن را دارد؟

بله، رژیم های غذایی می توانند به شما در کاهش وزن به سرعت رعد و برق کمک کنند اما حدود 95٪ از کسانی که در رژیم غذایی هستند طی 1 تا 5 سال وزن شان بر می گردد.

به جای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن، سعی کنید از رژیم غذایی اصولی پیروی کنید. وقتی از رژیم های نامناسب و خیلی سخت استفاده می کنید، همه مواد مغذی مهم مورد نیاز روزانه را نمی توانید به بدن برسانید. ممکن است کلسیم بدن کاهش پیدا کرده و با افزایش سن، خطر ابتلا به پوکی استخوان به تدریج افزایش پیدا کند.

هنگامی که رژیم غذایی را همراه با تغییر شیوه زندگی انجام دهید بیش از اندازه بر بدن خود فشار وارد نمی کنید. تغییر سبک زندگی می تواند به شما کمک کند بدون داشتن احساس گناه، از خوردن غذای خود لذت ببرید.

ویژگی های اصلی رژیم غذایی نا سالم:

 • از دست دادن سریع وزن
 • طبقه بندی غذاها به عنوان “خوب” یا “بد”
 • محدود شدن کالری مصرفی

ویژگی های اصلی یک رژیم غذایی سالم همراه با تغییر سبک زندگی:

 • داشتن یک وعده غذایی مناسب
 • اعتدال و دوری از محدودیت
 • ورزش منظم و مداوم
 • از دست دادن تدریجی وزن

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]یه رژیم خوب چربی شما رو آب میکنه، یه رژیم بد ماهیچه های شما رو از بین میبره.[/box]

وقتی چربی های بدن را از طریق یک رژیم غذایی سالم کاهش می دهید، حفظ سلامت کلی بدن بسیار مهم است. مواد مغذی مختلفی مانند کربوهیدرات ها، نشاسته، ید، چربی ها، آب، پروتئین ها و مواد معدنی باید در وعده های غذایی روزمره ما به نسبت مناسب موجود باشد که کارشناسان از شنبه به خوبی این موارد را در برنامه های ارائه شده لحاظ می کنند.

خوردن عاقلانه و هوشمندانه به شما کمک می کند در کنار رژیم غذایی، سلامت جسمی خوبی داشته باشید. پیروی از یک رژیم متعادل به طور مرتب و منظم از بسیاری از مشکلات جسمی مانند فشار خون، دیابت، سرطان، چاقی، کلسترول، فشار خون بالا و بیماری های قلبی و موارد دیگر جلوگیری می کند.

دکتر رژیم لاغری خوب

در اینجا به برخی از ویژگی های یک رژیم غذایی سالم که فرد برای فعال و سالم ماندن باید رعایت کند اشاره شده است:

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]اگر به دنبال یک رژیم غذایی کاملا اختصاصی به همراه پشتیبانی و حامی در طول دوره هستید، میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://azshanbe.me/register/?method=6&utm_source=content&utm_medium=2353″ icon=”” target=”false” nofollow=”false”]دریافت رژیم اختصاصی[/button][/box]

صبحانه:

صبحانه باید خورده شود و نباید حذف شود. و می توان شامل موارد زیر باشد:

 • غلات کامل، محصولات لبنی، میوه، سبزیجات
 • چای، قهوه، شیر یا آب
 • لوبیا، نان تست سبوس دار، نان

نهار:

نهار می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • سالاد، سبزیجات آب پز مانند کاهو، اسفناج، گوجه فرنگی
 • مرغ، برنج قهوه ای، آووکادو
 • سوپ سبزیجات، ماست میوه ای

شام:

شام می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مواد غذایی سرشار از پروتئین
 • نخود، ماکارونی، اسپاگتی
 • سوپ گوجه فرنگی یا هویج و سس ها

یک رژیم غذایی سالم باید از چربی متوسط​​، کالری کم، مقدار ایده آل سدیم و کربوهیدرات ها، فیبر و پروتئین زیاد، مقدار کافی غلات و لبنیات موجود در آن برخوردار باشد. همچنین، باید طبق رژیم مورد نیاز بدن یک نمودار رژیم غذایی تشکیل شود که متناسب با مواد مغذی موجود باشد.

غذاهای فرآوری شده و کنسرو شده مانند پیتزا، شکلات، شیرینی، کیک، بستنی و نوشیدنی سرد نباید به صورت روزانه مصرف شوند زیرا برای سلامتی مضر هستند.

بدین ترتیب، برای سالم ماندن، صبحانه خود را مانند یک شاه بخورید تا در طول روز پر انرژی باشد، ناهار خود را مانند یک شاهزاده بخورید تا احساس سبکی و تازگی داشته باشید و شام خود را مانند یک گدا بخورید تا بتوانید شب آرام بخوابید.

ما در کلینیک از شنبه، موارد زیر را در ارائه برنامه در نظر می گیریم:

رژیم غذایی متعادل

اولین چیزی که بر کیفیت غذایی تأثیر می گذارد تعادل در تغذیه است. این دقیقا به چه معنی است؟ سه ماده اصلی در غذایی که می خوریم وجود دارد: کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها می باشند که بدن ما از آنها به عنوان منبع انرژی استفاده می کند، بنابراین می توانیم تحرک داشته باشیم و فعال باشیم.

اولین قدم برای یک رژیم غذایی متعادل، تعیین نسبت این مواد مغذی خواهد بود. به عنوان مثال،نسبت های کلاسیک به این شکل هستند: 45 تا 65 کربوهیدرات، 20-35 پروتئین و 10-15 چربی. با این حال، همیشه باید به یاد داشته باشید که این نسبت باید براساس اهداف و وضعیت سلامتی هر شخص تنظیم شود. به عنوان مثال، افراد مبتلا به دیابت یا مقاوم در برابر انسولین باید چربی را به طور عمده مصرف کنند و مصرف کربوهیدرات ها را محدود کنند.

میزان کالری مورد نیازتان را محاسبه می شود

یکی دیگر از جنبه های مهم رژیم غذایی مناسب، کالری دریافتی است. به عنوان مثال، می توانید نسبت خوبی از مواد مغذی داشته باشید، اما اگر کالری زیادی مصرف کنید، باز هم مضر است و منجر به اضافه وزن می شود.

شما می توانید کالری مصرف شده که توسط کارشناستان تجویز شده است را به صورت آنلاین پیدا کنید که با توجه به وزن، سن، جنس، قد و سبک زندگی شما در نظر گرفته شود.

کیفیت مواد غذایی بررسی می شود

سومین عامل اساسی، کیفیت غذایی است که می خورید. به عنوان مثال، ما در شنبه تاکید داریم که رژیم غذایی شما را بر اساس مصرف غذاهای سالم و کامل تنظیم کنیم. به عنوان مثال، غلات کم گلیسمی، گوشت بدون چربی، روغن های سالم و همچنین میوه و سبزیجات را در برنامه روزانتان می گنجانیم.

با این حال، اگر می خواهید بدن سالم و سلامتی داشته باشید، ما به شدت توصیه می کنیم از فست فودها و غذاهای فرآوری شده دوری کنید. علاوه بر این، همیشه بهتر است برای مواد غذایی که مصرف می کنید به دنبال گزینه های ارگانیک باشید. به عنوان مثال، بهتر است گوشت و سبزیجات طبیعی را میل کنید. اگر فرصتی برای خرید میوه و سبزیجات ارگانیک دارید حتما به سراغ آن بروید.

میزان مصرف قند کنترل می شود

آخرین نکته برای داشتن یک رژیم متعادل، محدود کردن میزان مصرف قند است. توصیه می کنیم به طور کلی از مصرف قند تصفیه شده خودداری کنید. به مقدار کافی آن را با میوه و سبزیجات مصرف خواهید کرد. از این منظر، خوردن شیرینی و نوشیدنی های قندی شیرین بسیار مهم است.

دکتر رژیم لاغری خوب

7 ویژگی یک رژیم غذایی کامل از نظر دکتر رژیم لاغری خوب از شنبه

1. بار گلیسمی

رژیم های غذایی غربی مدرن که سرشار از غلات و محصولات قندی تسویه شده با گلیسمی بالا هستند، نسبت به غذایی که اجدادمان مصرف می کردند، بار گلیسمی (میزان توانایی مواد غذایی برای بالا بردن قند خون) بالاتری دارند.

امروزه قندها و غلات تسویه شده بیش از ۳۹ درصد کالری را در رژیم غذایی معمول آمریکایی تشکیل می دهند. تغییر چشم گیری که تنها در طی ۲۰۰ سال گذشته رخ داده است که در مقایسه با دوران تکامل انسان بسیار کوتاه می باشد.

مصرف طولانی مدت مواد غذایی با گلیسمی بالا باعث مقاومت به انسولین می شود که عامل اصلی زمینه ساز اغلب بیماری های تحلیل برنده است. حذف مواد غذایی با گلیسمی بالا از رژیم غذایی و جایگزین کردن آن با مواد غذایی با گلیسمی پایین یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید برای حفظ وزن ایده آل انجام دهید.

همچنین این کار به شما کمک می کند که زندگی طولانی تری داشته باشید و مهم تر اینکه از سلامتی خود بیشتر لذت برده و در سال های پیش رو ظرفیت بالاتری برای فعالیت های دلخواه خود داشته باشید.

دکتر رژیم لاغری خوب

2- ترکیب اسید چرب

با مصرف به اندازه چربی های خوب با بیماری های قلبی مبارزه کنید، ریسک سرطان را کاهش دهید و وزن خود را کم کنید. از چربی های تک غیر اشباع مثل روغن زیتون و چربی های چند غیر اشباع امگا ۳ به دست آمده از ماهی و مکمل های روغن ماهی بیشتر استفاده کنید و مصرف روغن سبزیجات و گوشت هایی که از دام هایی که به شکل متداول پرورش داده می شوند را کاهش دهید.
اجداد ما بیشتر چربی رژیم غذایی خود را از گوشت شکار می گرفتند. از آنجایی که گوشت شکار کم چرب تر بوده و نسبت به گوشت حیوانات دامداری های مدرن کنونی منبع غنی تری برای اسید های چرب تک غیر اشباع و چند غیر اشباع امگا ۳ به حساب می آمدند، اجدادمان با میزانی از این چربی ها که با مقدار مصرف کنونی ما متفاوت است به مرور زمان تکامل پیدا کردند.

کارشناسان تخمین می زنند که نیاکان ما به ازای هر یک مولکول امگا ۳ تقریبا دو مولکول چربی امگا ۶ (با نسبت ۱ به ۲) مصرف می کردند. امروزه نسبت مصرف چربی های امگا ۶ به ازای هر یک مولکول امگا ۳ برای اغلب افراد، مقدار غیر طبیعی و ناسالم ۱۰ به ۲۰ می باشد.

چربی های ترانس و چربی های اشباع به کلسترول LDL، آترواسکولروز یا تصلب شرائین و التهاب مزمن منجر می شوند. نسبت بالای امگا ۶ به امگا ۳ التهاب مزمن را نیز افزایش می دهد که یکی از مشخصه های بسیاری از بیماری های تحلیل برنده شایع است.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]بهترین رژیم، رژیمی هست که برای شخص شما و با توجه به شرایط بدنی تون نوشته شده باشه. پیشنهاد میکنیم اصلا از رژیم های غذایی آماده استفاده نکنید.[/box]

3- ترکیب درشت مغذی ها

یک رژیم غذایی خوب باید دارای پروتئین کافی باشد. با این رعایت این مورد، می توانید ویژگی های چربی خون را بهبود ببخشید. همچنین این کار کمک می کند احساس سیری بیشتری کرده و کالری بیشتری بسوزانید. بهترین منابع پروتئین عبارتند از ماهی، گوشت گاوهای علف خوار و تخم مرغ.
نسبت کالری که از سه گروه اصلی درشت مغذی ها یعنی کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها دریافت می کنیم نیز با چگونگی تکامل بدن ما برای داشتن عملکرد بهینه هماهنگ نیست. رژیم غذایی معمول آمریکایی تقریبا الگو گرفته از توصیه های وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا می باشد.

حدود ۵۲ درصد انرژی روزانه از کربوهیدرات ها، ۳۳ درصد از چربی ها و تقریبا ۱۵ درصد از پروتئین ها به دست می آید. انسان های اولیه به میزان قابل توجهی مقادیر بالاتری کالری را از پروتئین ها دریافت می کردند (بین ۱۹ تا ۳۵ درصد تخمین زده می شود) در مقابل مقدار کالری گرفته شده از کربوهیدرات ها که ۲۲ تا ۴۰ درصد بوده است.

دکتر رژیم لاغری خوب

4- غلظت ریز مغذی ها

اطمینان حاصل کنید که بدن تغذیه شود و کاری کنید که بدون وزن گرفتن و با افزایش غلظت مواد مغذی موجود در رژیم غذایی، معده احساس سیری کرده و نیازهایش برآورده شود. برای انجام این کار سعی کنید یک سوم کالری خود را به شکل میوه و سبزیجات مصرف کنید.

یکی از نتایج زیاده روی در مصرف غلات تسویه شده، شکر و روغن سبزیجات موجود در رژیم های غذایی مدرن عبارت است از جایگزین شدن مواد مغذی با کالری پایین با مواد غذایی دارای ارزش پایین تر.

روغن سبزیجات و قندهای تسویه شده حاوی ویتامین، مواد معدنی و مواد فیتوشیمیایی (مواد شیمیایی گیاهی) بسیار کمی هستند اما امروزه بیش از ۳۶ درصد انرژی رژیم غذایی متوسط آمریکایی ها را تشکیل می دهد.

5- تعادل اسید- باز

گرفتن ۳۵ درصد از کالری های مورد نیاز بدن از طریق میوه ها و سبزیجات نیز می تواند به احیای تعادل اسید- باز بدن کمک کند.

بعد از هضم و متابولیسم، تمام مواد غذایی که می خوریم به داخل سیستم گردش خون وارد شده و مواد اسیدی یا بازی آزاد می کنند. گیاهان، میوه ها، گیاهان غده ای و ریشه ای و مغزها همگی مولد باز خالص هستند در حالی که محصولات لبنی، ماهی، گوشت، تخم مرغ، دانه غلات و نمک مولد اسید خالص می باشند. در طول تکامل انسان، اجداد شکارچی ما با اتکای زیاد به میوه ها و سبزیجات دارای یک رژیم مولد باز خالص بوده اند.

امروزه ما تقریبا برای ۳۵ درصد کالری مورد نیاز خود به محصولات لبنی و دانه غلات وابسته هستیم، در برابر مصرف میوه ها و سبزیجات که منجر به ظهور رژیم غذایی مدرنی شده است که مولد اسید خالص می باشد. اگر می خواهید ریسک نارسایی کلیوی، پوکی استخوان، هدر رفتن عضله یا آتروفی عضلانی، سنگ های کلیه، فشار خون بالا و آسم ناشی از ورزش را کاهش دهید به یک رژیم غذایی متعادل تر برگردید.

6- نسبت سدیم پتاسیم

بین مصرف سدیم با پتاسیم تعادل برقرار کنید تا خطر گسترش اختلالاتی مثل فشار خون بالا، سکته قلبی، سنگ کلیه، پوکی استخوان، سرطان های دستگاه گوارش و آسم را کاهش دهید. با پرهیز از مواد غذایی بسته بندی شده و استفاده از مواد غذایی تازه می توانید بیشتر سدیم اضافه را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

نسبت ایده آل سدیم به پتاسیم کمتر از یک است و این تعادل الکترولیتی برای عملکرد سلولی نرمال حیاتی می باشد. آمریکایی ها مقدار بسیار زیادی از سدیم را در مواد غذایی فرآوری شده و همچنین با اضافه کردن آگاهانه نمک به غذاهای آماده مصرف می کنند (گزینه هایی که در دسترس اجداد ما نبوده است) که بسیار بیشتر از پتاسیمی است که از منابع میوه و سبزیجات مصرف می کنیم.

غلظت پتاسیم در سبزیجات چهار برابر مقدار آن در شیر و ۱۲ برابر این مقدار در غلات است. میوه ها به ترتیب حاوی تقریبا ۲ برابر و ۵ برابر غلظت پتاسیم موجود در شیر و غلات هستند.

7- فیبر

فیبر بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این افزودنی ساده می تواند به شما در پیشگیری از اختلالات مربوط به فیبر رژیمی پایین مثل یبوست، آپاندیسیت، هموروئید، واریس سیاهرگ ها، دیورتیکولیت، باد فتق و رفلاکس معده به مری کمک کند.

اگر قندها و روغن های تسویه شده، غلات، محصولات لبنی و مواد غذایی فرآوری شده را با میوه ها و سبزیجات جایگزین کنید می توانید روزانه حدود ۴۲ گرم فیبر جذب نمائید. لازم نیست تحصیلاتی درباره تغذیه داشته باشید که بدانید رژیم غذایی معمول آمریکایی حاوی فیبر پایین است.

ما حدود ۱۵ گرم فیبر در روز مصرف می کنیم در حالی که این مقدار باید حدود ۲۵ تا ۳۰ گرم باشد. سبزیجات بدون شک بهترین منبع فیبر هستند و ۸ برابر مقدار فیبر موجود در غلات کامل را بر مبنای انرژی فراهم می کنند.

فیبرهای محلول (میوه ها و سبزیجات)، کلسترول LDL و کلسترول کل را کاهش داده و سرعت خالی شدن معده را کم می کنند که باعث کاهش اشتها و کالری مصرفی کل می شود.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]توی قسمت نظرات برای ما تجربیاتتون در مورد رژیم گرفتن رو بنویسید. [/box]

توصیه دکتر رژیم لاغری خوب از شنبه به شما عزیزان

حتی اگر رژیم غذایی خاصی ندارید، از مواد غذایی مناسب استفاده کنید.
تغذیه مناسب می تواند کلید یک زندگی سالم و طولانی باشد. بیماری های مزمن مرتبط با رژیم غذایی، بزرگ ترین عامل منفرد گسترش بیماری و مرگ و میر ناشی از آن در بیشتر کشورهای غربی می باشد.

تقریبا تمامی بیماری های به اصطلاح تمدن دارای علل رژیمی چندگانه هستند اما راه حل تمام آنها یکی است. رژیم غذایی بر مبنای میوه، سبزیجات، ماهی و گوشت شکار یا گوشت پرورشی طبیعی (گوشتی که دام آن در شرایط طبیعی پرورش یافته باشد) داشته باشید و از مصرف شکر اضافی، غلات، لبنیات و روغن فرآوری شده سبزیجات اجتناب نمائید.

این یک رژیم غذایی است که بشر برای خوردن آن تکامل یافته است‌ و می تواند شما را برای سال های پیش رو سالم نگه دارد.

اگر توصیه های ارائه شده توسط دکتر رژیم لاغری خوب از شنبه را بکار بگیرید، بعد از گذشت دو هفته نتیجه هایی مانند بهبود سلامتی و افزایش انرژی را خواهید دید. با پیروی از یک رژیم غذایی سالم و اصولی می تواند شگفتی هایی در حفظ یک سبک زندگی سالم به وجود آورد.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]اگر به دنبال یک رژیم غذایی کاملا اختصاصی به همراه پشتیبانی و حامی در طول دوره هستید، میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://azshanbe.me/register/?method=6&utm_source=content&utm_medium=2353″ icon=”” target=”false” nofollow=”false”]دریافت رژیم اختصاصی[/button][/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *